1 Beskriv din sak
2 Samle underskrifter
3 Få saken vurdert

    Bygging av gang og sykkelveg Rake-Loen

    Vestland
    Bygging av gang og sykkelveg Rake-Loen
    Opprettet: 07.02.2013 av Haldor Hove
    Sluttdato for signering: 17.05.2013
    Turist, nærings- og bu kommuna Stryn, har eit tungt nedslagsfelt i Loen. Stryn kommune har satt gang og sykkelveg Rake-Loen på topp i si prioriteringsliste. ÅDT (Årsdøgntrafikken) viser til 2.300 bilar i døgeret i snitt, gjennom året. Dette FØR Kvivsvegen opna. På sommartid og turistsesong er ÅDT opp på vel 3.800 biler i døgeret. I handlingsplanen til Sogn og fjordane Fylkeskommune, stettar vi alle krav for ÅDT og gåande/syklande. Rake og Solvik har ei nydelig utsikt over ein storslått natur, men fylkesvegen er svært krevende for våre barnefamilier og boande som færdast langs vegen. Busslommer og avkjørsler er ikke tilpassa for dagens trafikk. Behovet er meget stort. Ber om at du er med og støttar oss i vårt felles arbeid og ansvar for ei flott og god bygd å bu i. Takkar for di støtte. Med venleg helsing Haldor Hove Leder vegnemnd -gang og sykkelveg Rake-Loen
    510 av 500 underskrifter
    Se underskrifter Denne saken er lukket og kan ikke skrives under på lenger
    Denne saken er avsluttet. Kommentarfeltet er derfor stengt for nye kommentarer.

    13 kommentarer:

    Haldor Hove

    Onsdag 10.04.2013
    Og Oslo, Trondheim, Melvær og mange fleire...tusen takk. Varmar og viser kor viktig det er å kunne færdast trygt.

    Haldor Hove

    Onsdag 10.04.2013
    Vi er på god veg. MEN vi treng 500 unike røyster frå Sogn og Fjordane, da dette må til fylkestinget. Vi er takknemlig frå massiv støtte både fra Bergen og Sverige. Få fram det gode bodskap og del gjerne med dei du kjenner. Igjen, tusen takk for alle røyster så langt.

    Jonas Heen

    Onsdag 10.04.2013
    Da var det gjort! Kommunestyret here we come!

    Per Jon Berstad

    Onsdag 10.04.2013
    For dei som underskriv, hugs BERRE postnummer , ikkje poststad.

    Haldor Hove

    Tirsdag 09.04.2013
    Audmjuk for ein så stor oppslutnad for vår sak, og for det store hjartelag som blir vist. Stolt over å være frå Sogn og Fjordane. Tusen takk for alle røystene! PS! Viser kor viktig gang og sykkelveg er for oss alle! Dette må prioriterast uansett kvar ein bur...

    Kirsten Rogg

    Tirsdag 09.04.2013
    Veldig bra sak. Burde vært på plass for lenge siden. Jeg prøvde å gi min underskrift, men mitt postnummer (øst for fjella) ble ikke godtatt. Støtter dere uansett....!

    Kirsten Rogg

    Tirsdag 09.04.2013
    Veldig bra sak. Burde vært på plass for lenge siden. Jeg prøvde å gi min underskrift, men mitt postnummer (øst for fjella) ble ikke godtatt. Støtter dere uansett....!

    monica sanden

    Tirsdag 09.04.2013
    Veldig bra initiativ!! Eg har sjølv gått frå Rake til Loen med barnevogn og det er livsfarleg. Heilt utruleg at det skal vere slik, at ein faktisk blir tvungen til å ta bilen. Denne gang- og sykkelvegen burde ha kome for lenge sia!!

    Gudrun Dannatt

    Tirsdag 09.04.2013
    Det burde vere mange fleire gang-og sykkelstiar overalt! Godt for miljøet,og godt for helsa.

    Jens Helgheim

    Tirsdag 09.04.2013
    Har skreve under, men er redd for at gang og sykkelveg fører til 60-sone på strekninga....

    geir-inge kjøsnes

    Tirsdag 09.04.2013
    Eg er frå førde, men la igjen ei stemme fordiom. Det viktige oppi her, er jo trygghet for folket!

    ARNE AUFLEM

    Tirsdag 09.04.2013
    Dersom dette blir realisert kan det bli fart på bygging av ny vei til boligfeltet på Rake, alt er "sperret" til ny vei er klar.

    Hugleik Almenning

    Tirsdag 09.04.2013
    Godt initiativ. Unn loarane gang-og sykkelveg, anten du er stryning eller ikkje. Vi andre kan håpe på at dette kan bli starten på eit gan-og-sykkelveg-skred omkring i fylket.