1 Čilge iežat ášši
2 Čoakke vuolláičállagiid
3 Ovddit ášši árvvoštallamii

    Gatelys i Fløysvingene

    Bergen, Vestland
    Gatelys i Fløysvingene
    Álggahuvvon: 01.10.2013 bokte Kjellmar Oksavik
    Maŋimuš beaivi, goas nama sáhttá čállit áššái: 01.11.2013
    Fløyen er en av de største turistattraksjonene i vårt land. Området er også et av de mest populære turområdene for befolkningen i Bergen. Hvert døgn ferdes mange tusen mennesker på strekningen. Og på kveldstid rusler flere hundre mennesker opp til Fløyen via Fløysvingene, for mosjonen sin del, og for å nyte utsikten over den nydelige byen vår. Men dessverre finnes det ennå ikke gatebelysning i Fløysvingene (grusveien mellom Skansemyren og Fløyen). Det er riktignok gatebelysning oppe på fjellet, fra Fløypilen og videre innover. Og det finnes gatebelysning fra Skansemyren og ned til sentrum. Men mellom Fløypilen og Skansemyren er det bekmørkt etter mørkets frembrudd. Mosjonister og turister må selv ta med lommelykt hvis de ønsker å ferdes på kveldstid og i vinterhalvåret. Det virker stusselig at en by som Bergen ikke har bedre å tilby langs en så viktig tursti, kanskje den mest populære turstien i hele Bergen by! Mitt forslag til Bystyret er derfor: Gi oss gatelys i Fløysvingene, fra Skansemyren til Fløypilen! Forslaget vil også bidra til at man kan knytte sammen eksisterende lysløyper på Fløyfjellet med populære turstier i Fjellveien og videre nedover mot sentrum.
    339 bokte 300 Vuolláičállagat
    Geahča vuolláičállagiid Dát ášši lea giddejuvvon iige dan sáhte šat vuolláičállit
    Denne saken er avsluttet. Kommentarfeltet er derfor stengt for nye kommentarer.

    6 kommentárat:

    Kjellmar Oksavik

    Gaskavahkku 18.06.2014
    Hipp, hipp, hurra! I dag har Bergen Bystyre bestemt at det kommer gatelys i Fløysvingene! Tusen takk til alle som har støttet denne saken!

    Ulf Dreyer

    Sotnabeaivi 02.02.2014
    Sammenhengende lys fra og med Fløysvingene over til Munkebotten, ville vært en virkelig gave til mosjonistene.

    Kjellmar Oksavik

    Maŋŋebárga 15.10.2013
    Jeg har nå sendt inn saken til Bergen kommune.

    Kjellmar Oksavik

    Gaskavahkku 09.10.2013
    I dag har Bergensavisen skrevet om saken på side 3 i papirutgaven. Jeg vil oppfordre alle til å tipse enda flere venner og kollegaer om denne saken, slik at vi får flest mulig underskrifter!

    Wenche Aasbø

    Gaskavahkku 09.10.2013
    Har delt dette på facebook under gruppen Bergensgruppen, samt under eget navn og andre har gjort et samme, tror der er kommet endel underskfiter fra oss, og vi fortsetter :) Håper på LYS :)

    Trygve Andresen

    Duorastat 03.10.2013
    Ja, jeg er enig i dette, men synes en like viktig sak for mosjonerende, turister og friluftsliv er OFFENTLIGE TOALETTER på de mest publikumsbesøkte stedene. Et fantastisk sted i så måte er Fløyen, der det faktisk fins. Det burde også vært ved Storelungeren, Tveitevann, etc.